Mykola Salamakha (salamnick) wrote,
Mykola Salamakha
salamnick

Многострадальная Армата ака Т-14

Аналіз стану розробки танка Т-14 (об.148) на січень 2017-го року.

За минулий 2016-й рік не були проведені державні випробовування об.148, як це планувалось в 2015му році та озвучувалось керівництвом УВЗ.

ДВИГУН ТРАНСМІСІЯ ТА ПІДВІСКА.
Надійність двигуна низька, гарантійного моторесурсу в 350 мотогодин добитись не змогли. В кращому випадку двигуни відпрацьовують до 150 годин до серйозних поломок. Проблеми з тепловідведенням від двигуна не вирішені, двигун державні випробовування не проходив. Випущено як мінімум 26 одиниць.

ЗАХИСТ.
Комплекс активного захисту КАЗ «Афганіт» складається з :
- системи виявлення потенційних загроз (оглядовий радіо оптичний локатор складається з чотирьох активних фазованих антенних решіток та відеокамер високої дозволяючої здатності в ультрафіолетовому діапазоні, які забезпечують круговий огляд довкілля, і два високошвидкісних допплерівських радари ближньої дії з пасивно фазованими антенними решітками та джерелами активної підсвітки),
- пускових установок димометалічних завіс та генераторів електромагнітних імпульсів,
- вражаючих елементів для знищення снарядів та ракет, якими споряджені 10 мортир системи КАЗ «Афганіт».
Згідно заяви розробників КАЗ «Афганіт» має можливість керувати роботизовано кулеметною установкою для знищення боєприпасів при їх підльоті до танка.
Згідно заяви розробників КАЗ «Афганіт» безпечний для піхоти, так як орієнтований на вивід з лада протитанкових керованих ракет постановкою димометалічних завіс та радіоелектронної боротьби.
Вбудований динамічний захист ВДЗ «Малахіт» можливо взаємозв’язний з КАЗ «Афганіт» тобто елементи ВДЗ «Малахіт» можуть приводитись в дію на підставі даних, отриманих КАЗ «Афганіт».
Вбудований динамічний захист ВДЗ «Малахіт» за заявою НДІ Сталі оснащається магнітометричним датчиком в вигляді котушки з 600 витків, які укладені по периметру модуля ВДЗ «Малахіт». Цей датчик визначає снаряд чи ракету, які підлітають, по різкій зміні напруженості магнітного поля та ініціює підрив модуля ВДЗ приблизно за 40 см до початку контакту з модулем. Це призводить до руйнування снаряду та недостатнього фокусування кумулятивного струменю.

ОЗБРОЄННЯ.
З аналізу відеоматеріалів, фотографій та патентів вдалось деталізувати склад системи управління вогнем об.148.
В якості основного прицілу використовується адаптований приціл на базі Сосна-У білоруської розробки.
Він забезпечує всі режими роботи СУВ в усі пори року та час доби, але різко втрачає роздільну здатніть в період сутінків та в снігопад.
В цілому за рік випущено не більше 20 одиниць при цьому частина з них не нові, а переобладнані з тих, що були на параді в 2015-му році.
На початку року керівництвом УВЗ була зроблена заява, що протягом 2016 – 2020-го років Російська Армія отримає 100 танків Т-14, потім цифру зменшили до 70.
27 грудня 2016 року Указом Президента Росії 100% акцій УВЗ був передані в державну корпорацію «Ростех». Планується заміна частини Ради директорів УВЗ, в першу чергу генерального директора Сієнко. Зміна керівництва затормозить і так не спринтерські темпи підготовки об.148 до міжвідомчих випробовувань.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments